MARIE VRŠANOVÁ

KDO VÁS BUDE MASÍROVAT

KDO VÁS BUDE MASÍROVAT

Jmenuji se Marie Vršanová a masážím se věnuji přes třicet let.

Od roku 2018 mám vlastní provozovnu v Jeseníku, na ulici Kostelní 160/1 v prvním patře, kde Vás mohu uvítat a nabídnout různé druhy masážních ošetření. Zároveň v současné době spolupracuji s mateřským centrem Krteček na programu jako jsou Logohrátky, Smyslohrátky nebo Kojenecké masáže.

I když nyní masíruji převážně dospělé, mám zároveň bohaté zkušenosti s dětmi. Jsem matka pěti dětí a z toho čerpám své nejbohatší životní zkušenosti. Právě hledání odpovědí na otázky při výchově a zdraví dětí mě dovedlo k bylinkám, masážím, k chirofonetice, antroposofické medicíně a k waldorfské pedagogice.

Za třicet let mé praxe přerušované mateřskou jsem se naučila spoustu technik, ale mimo ty neosvědčenější, Vám nabízím hlavně svoje masáže a svoje ruce, které se naučily za ty roky tančit v rytmu a vnímat hlavně člověka, který skrze toto tělo žije a promlouvá. 

„Denně děláme jednu ze dvou věcí – buď upevňujeme své zdraví, nebo podporujeme nemoc.“ Adelle Davis

Díky chirofonetickému a waldorfskému vzdělávání i dalšímu studiu antroposofické medicíny v rámci IPMT v Krumlově  (www.kpramenumzdravi.cz)  doprovázím rodiče na cestě při hledání pomoci pro jejich děti. Od roku 2016 jsem převzala vedení školy chirofonetiky a spolu s manželem a kolegiem lektorů, organizujeme kurzy chirofonetiky v ČR.

MOJE PRAXE

V roce 1991 jsem si udělala osmiměsíční rekvalifikační kurz rekondičních masáží a poradenství u firmy MOMAUS (Moravská masérská unie a škola), který mi zcela změnil život. Sídlo MOMAUSu bylo na Vysočině v malé obci na žďársku Rudolec na zámku Zdraví.

Do tohoto rehabilitačního centra jezdili  klienti na ozdravné pobyty za panem Jaroslavem Hnilicou a zároveň zde po revoluci probíhaly mnohé semináře týkající se zdraví. Setkala jsem se zde poprvé mimo jiné s čínskou medicínou, ayurvédou, antroposofickou medicínou, homeopatii, léčbou bylinami, Bachovými esencemi, aromaterapii, ale i makrobiotikou a jógou a různými masážními technikami.

Pan Hnilica mě nakonec zaměstnal a já jsem měla možnost setkávat se s velmi zajímavými osobnostmi alternativní medicíny, kteří mne také ovlivnili v mém osobním životě.

V roce 1991 jsem se poprvé setkala také s panem Ing. Karlem Funkem (www.karelfunk.bloger.cz), který mě seznámil s chirofonetickými masážemi, jenže mne provází do dnešních dní. (www.chirofonetika.cz)

Po smrti pana Hnilici jsem začala masírovat soukromě. V roce 1998 jsem nastoupila do denního stacionáře Šimon v Jeseníku jako pracovník v sociálních službách a věnovala jsem se klientům v rámci rehabilitační péče. Poté jsem krátce pracovala na Wellness ve vile Regenhart a nakonec jsem si opět zařídila vlastní praxi. V masérském povolání nemůže člověk nikdy ukončit své vzdělávání a říci: „Teď už vím a nemusím se nic víc učit“. Nabídek různých masážních technik a postupů při ošetření klientů stále přibývá. A tak nakonec každý masér dospěje k tomu, že si vybere techniky, které jsou mu blízké a které se mu osvědčily a s těmi pracuje.  Udělá si z nich „svoje masáže“. A tak to je i se mnou. Za třicet let mé praxe, přerušované několikrát mateřskou, jsem se naučila spoustu technik, ale mimo ty neosvědčenější, Vám nabízím hlavně svoje masáže a svoje ruce, které jak ráda říkám, se naučily za ty roky tančit v rytmu těla a vnímat hlavně člověka, který skrze toto tělo žije a promlouvá. 

OBJEDNETE SI TERMÍN MASÁŽE

tel: 608 611 714

masaze.chirofonetika@gmail.com

 

Najdete mě i na Facebooku 

Masáže probíhají ve velmi příjmném prostředí mého soukromého studia  v Jeseníku v ulici Kostelní 160/1 ( první patro).
Pokud se mi nemůžete dovolat, právě se věnuji některému z klientů. Opakujte prosím volání později, popřípadě kontaktujte smskou. Děkuji za pochopení.