MASÁŽE

CHIROFONETIKA

OMLOUVÁM SE, ALE AKTUÁLNĚ NEPŘIJÍMÁM NOVÉ KLIENTY.

MÁTE-LI DÁRKOVÝ POUKAZ – ZAVOLEJTE SI PROSÍM O TERMÍN. 

VYBERTE SI Z NABÍDKY MASÁŽÍ

 Za dvacet let mé praxe přerušované mateřskou jsem se naučila spoustu technik, ale mimo ty neosvědčenější, Vám nabízím hlavně svoje masáže a svoje ruce, které se naučily za ty roky tančit v rytmu a vnímat hlavně člověka, který skrze toto tělo žije a promlouvá. 

Objednejte si svůj termín masáže

tel: 608611714 nebo masaze.chirofonetika@gmail.com

MOJE INDIVIDUÁLNÍ MASÁŽ

Jde o kombinace různých masážních technik a postupů intuitivně vybraných podle toho, co vyžaduje stav a rozsah problému dané osoby, jenž vyhledala pomoc. Při fyzickém přetížení i psychosomatických blokádách.

​Používám jemné a mobilizační techniky, případně baňkování. Stejně tak je možné efektivně zapojit i lávové kameny či tělové svíce.

400 Kč / 25 minut 
700 Kč / 50 minut
1 200 Kč / 90 minut (celotělová)

MANUÁLNÍ LYMFATICKÁ MASÁŽ

Tato masáž je královnou mezi masážemi. Může vám pomoci zbavit se otoků končetin a pocitu těžkých nohou. Zmírňuje projevy celulitidy. Je skvělým pomocníkem při redukčních dietách a při potřebě detoxikace organismu nebo při podpoře vlastní imunity.

Lymfatický systém nemá vlastní pohybový systém a tak lymfatická masáž může fungovat jako pumpa, která pomáhá lymfě správně proudit. A dobře proudící lymfatický systém pomáhá odplavit všechny škodlivé látky z těla.
Lymfodrenáž nemá bolet. Tahy jsou jemné a mají jasně určený směr. Používaná technika je zcela odlišná oproti technice klasické masáže. Na začátku každé masáže se nejprve vždy ručně otevírají krční uzliny a to i v případě, že pracujeme jen na dolních končetinách.

První masáž doporučuji určitě udělat celkovou a podle jejich výsledků vyhodnotíme, na co je potřeba se zaměřit.

700 Kč / 50 minut,  1 200 Kč / 90 minut,  2 000 Kč / 160 minut  

 

KOLIBOVÉ BALANČNÍ TECHNIKA

 Kolibové balanční technika je metodou, která uvolňuje pomocí dotyků spastické struktury těla. Odstraňuje stres, bolesti i spasmy tím, že otvírá energetické uzavřené přetížené místa. Otevření znamená, že se tělo uvolní, natáhne, povolí v energetických bodech a tím se následně tělu uleví.

Pomocí této techniky dosáhneme protáhnutí svalových skupin, svalům se navrací jejich fyziologická délka, povoluje se kloubní rozsah, tělo se vrací do správného postoje a tím dochází k úlevě těla, odstranění stresu a ulevuje tím i mysli. Tuto techniku vymyslela Dagmar Kolibová a úspěšně se tím sama vyléčila.

Jemná technika je technika dvou bodů a využívá místo podobností.

Energetická technika se ošetřuje na základě vztahů jin a jang, posiluje ledviny a vytahuje stres z těla.

KBT 1 otvírací  je popisováno jako tzv. roztahování páteře, zbavuje napětí a stresu.

KBT 2 otvírací  se postará o uložení žeber a souvislosti s orgány nebo bolesti při zamrzlém rameni, boleti loktů.

KBT jemná  řeší neurčité bolesti v těle. Pokud vás něco bolí, pak vaše tělo ve snaze bolestivému místu ulevit, přenáší práci poškozeného svalu na jiné svalové skupiny. Ikdyž se vám podaří problém vyřešit, často na určitých místech, v určitých svalových vláknech, stále zůstává informace o bolesti. Právě s takovými bolestmi si umí poradit Kolibové balanční technika Jemná. Neslibuji vám jen jemný dotyk. Název pochází z toho, že tyto techniky umí dočistit jemná místa bolesti, které přetrvávají ve svalech a úponech.

KBT 1  / 1 000 Kč

KBT 2 / 1 000 Kč
KBT jemná / 1 000 Kč

BAŇKOVÁNÍ

Masáž baňkami je starověká čínská metoda, známá již přes 3000 let a dodnes velice uznávaná a rozšířená. Tato technika je velmi účinná nejen při ztuhlých svalech na zádech, ale i při onemocněních trávicího, dýchacího a pohybového aparátu. Nepřímo působí přes jednotlivé reflexní zóny na příslušné orgány a na lymfatický systém. Dochází k odstranění jedů z tělních tekutin a lepšímu prokrvení tkáně .

Dle potíží se baňky buď přikládají na určitá místa nebo se s nimi masíruje.

Paní Věra Volná mě naučila tuto techniku aplikovat bez doprovodných modřin.
Přijďte vyzkoušet!

20 min / 400 Kč

40 min / 600 Kč

MASÁŽE doplněné CHIROFONETIKOU

Chirofonetika je metoda, která pomáhá zlepšit vnímání sebe sama, aktivuje životní síly člověka a tím podporuje zdraví.

Chirofonetiku využívám při masírování i ve své běžné masážní praxi. Často ji propojuji s ostatními masážemi, hlavně, když potřebuji ležícího uvolnit nebo povzbudit a klasickými postupy se mi to nedaří.

Cílová skupina pro ošetřování chirofonetikou je velmi široká. Nejčastěji ke mně přicházejí rodiče s dětmi, které mají poruchy učení nebo řeči a ty učím potřebné tahy. Využívám tyto masáže i pro dospělé klienty s bolestmi zad. Tato masáž je natolik jemná, že se dá vyjímečně použít i při akutních bolestech zad.

 Chirofonetické masáže jsou vhodné i pro tělesně a mentálně postižené klienty, autisty, neklidné děti a při různých zátěžových situacích. Stejně tak je masáž vhodná jako salutogenetické ošetření pro unavené a přetížené aktivní lidi, jako doplňková masáž a prevence mnoha zdravotních problémů (nespavost, deprese, chronická onemocnění a jiné). A u starší lidí se využívá na podporu při ztrátě řeči, po záchvatech mrtvice a pod.

ZAJÍMÁ VÁS JAK PROBÍHÁ CHIROFONETICKÉ OŠETŘENÍ?

 50 + 10 min / 700 Kč

BREUSSOVA MASÁŽ

Breussova masáž významným způsobem regeneruje meziobratlové ploténky a přináší úlevu od bolesti zad. Jemnými hmaty se vlastně oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla opět místo.

Tuto regeneraci podporuje také zábal z třezalkového oleje, který proniká k meziobratlovým ploténkám a podle Rudolfa Breusse přispívá k jejich nabobtnávání. Regenerací plotének tímto olejem a pomocí masážního postupu dochází k uvolnění nervů vycházejících odsud do celého těla.

Touto masáži se také stimulují akupresurní body, které jsou uloženy podél páteře, což příznivě působí i na vnitřní orgány. Masáž je vhodná na přetížené svaly a bolavá záda. Přidáním hmatů z klasických masáží se její účinky rozšiřují i na šíji a ramena.

Třezalkový olej, který používám je výluhem kvalitního olivového oleje lisovaného za studena s květem třezalky od firmy NOBILIS TILIA. Po této masáži je potřeba vyhýbat se 24 hodin sluníčku a dodržovat pitný režim.

40 min / 700 Kč

RELAXAČNÍ MASÁŽ

Relaxační masáž Vám přinese to, co v dnešní době nejvíc postrádáme – zastavení, zklidnění a odpočinek.

Relaxační masáž uvolňuje masírované svalstvo, pomáhá přepnout náš nervový systém na parasympatikus.  Masáž povzbuzuje krevní oběh, tím obohacuje krev kyslíkem, zlepšuje výživu tkání. V rovině duševní má tato masáž blahodárný vliv na nervovou soustavu a celkově pozitivně ovlivňuje psychický stav člověka právě přes parasympatický nervový systém. V tomto stavu dochází k takzvané opravě organismu, ke zlepšení trávení a odpočinku svalů. Obecně ho máme v našem stresujícím a rychlém životním stylu nedostatečně aktivovaný. 

Tato masáž je vhodná při přepracovanosti, stresu či bolestech zad z přetížení a únavě.

Při masáži kombinuji účinky uvolňujících hmatů, doteku na akupresurních bodech, uvolnění lymfatických uzlin to vše za pomocí aromaterapie, jež pohladí Vaše smysly. Relaxační hudba a vonný esenciální olej posílí uvolňující atmosféru masáže.

 50 min / 750 Kč
 90 min / 1300 Kč

REGENERAČNÍ MASÁŽ

Více o paní Věře Volné najdete na www.vegava.cz. Její programy jsou zaměřeny na nápravy pánve, meziobratlových plotének, problémy s páteří, onemocnění svalů, problémy s  lymfatickým systémem, řešení problematiky neplodnosti mužů i žen. 

Regenerační masáže podle Věry Volné je celkové ošetření, které vyvinula paní Volná za třicet let své rehabilitační práce s klienty.

Tato masáž v sobě zahrnuje postupné ošetření celého těla v rozvíjejících se krocích. Nejdříve provádím masáž zad, krku a rukou pomocí jemné masážní techniky, na záda přikládám baňky. Dále se věnuji nohám. Nakonec při chladu ještě prohřívám záda lávovými kameny a provádím závěrečnou jemnou lymfodrenáž. Při dalších masážních ošetřeních přidáváme masáž břicha, hrudníku, posléze následují spolu s masáží celého těla různé opět jemné odblokovací techniky a zábaly.

Součástí celého ošetřování jsou cvičení, které paní Volná sestavila, jak ona říká „k nápravě zad“

Touto masáži se také stimulují akupresurní body, které jsou uloženy podél páteře, což příznivě působí i na vnitřní orgány. Masáž je vhodná na přetížené svaly a bolavá záda. Přidáním hmatů z klasických masáží se její účinky rozšiřují i na šíji a ramena.

Tyto masáže na rozdíl od klasických masáží jsou jemné a šetrné nejen pro ležícího, ale také pro maséra.

75 min / 1000 Kč

MEDOVÁ DETOXIKAČNÍ MASÁŽ

Med svým detoxikačním působením osvobozuje náš organismus od usazenin, které se v průběhu let nashromáždili nejen z potravy, léků, životního prostředí a špatné krevní cirkulace v přetížených tkáních. Medová masáž působí stimulačně prostřednictvím svých hmatů přes reflexní zóny kolem páteře na jednotlivé orgány.

Pomocí pumpovacích pohybů rukou jsou při masáži medem tzv. vysávány staré usazeniny z hlouby tělesných tkání. Zároveň med předá našemu organismu své hodnotné látky.

Tato masáž je vhodná při vyčerpanosti a slabosti v důsledku stresu, stáří, nervovém napětí, špatné výživě, při problémech s revmatismem, artrózou, vracejícím se napětí v oblasti ramen a šíje apod.

Tato masáž není vhodná pro lidi alergické na med. Preventivně se doporučuje masáž jednou měsíčně, při problémech jednou týdně. Dají se masírovat i jednotlivé klouby. Ráda Vás zaučím, jak se při Vašich problémech samoošetřovat.

25 min / 500 Kč
50 min / 800 Kč

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY

Upozornění: Tato masáž se nedoporučuje dělat lidem s vysokým krevním tlakem a také těhotným ženám do třetího měsíce těhotenství. Nedoporučuje se i lidem, kteří jsou přecitlivělí na teplo nebo mají výrazné křečové žíly, silná kožní, infekční a zánětlivá onemocnění. Není také vhodná v horkém počasí v létě. 

Masáž lávovými kameny patří mezi nejluxusnější masáže.

Na rozdíl od jiných masáží dochází u tohoto ošetření k rychlejšímu fyzickému i psychickému uvolnění. Masáž je vhodná při problémech s bolestmi zad a kloubů reagujících hlavně na chlad, a tam kde probíhá pomalá látková výměna, jako jsou například klouby a vazy, chladné končetiny.

Působením tepla a masážních tahů se klient tělesně i psychicky uklidní a uvolní. Teplo podporuje probíhající procesy látkové výměny v tkáních. Citlivé nervy se teplem stimulují na velké ploše a tím se nervový systém uklidní a pomáhá odstranit stopy zanechané stresem. Můžeme zde zahrnout i pozitivní vliv na meridiánové dráhy a také čakry.

Jaké lze očekávat účinky masáže? Například zlepšení prokrvení a uvolnění svalového napětí, posílení toku lymfy, zlepšení látkové výměny v tkáních. Masáž má také výrazné uklidňující účinky u stresu, používá se ke zmírnění křečovitých stavů vyvolaných stresem jako bolest hlavy, nespavost, neklid apod. 

25 min / 500 Kč
50 min / 800 Kč
90 min / 1300 Kč

KOJENECKÉ MASÁŽE

A JEJICH VÝUKA

Tato masáž se používá nejen pro zmírnění porodních traumat, zejména po císařském řezu a těžkém porodu.

Kojenecká masáž je skvělá příležitost, jak podpořit vzájemný vztah se svým miminkem, jak posílit jeho imunitu a jak navodit sobě i jemu pohodu a klid a podpořit tak jeho klidný spánek. Masáž bývá také častým a velmi účinným rituálem před spaním. 

Kojeneckými masážemi docílíte tělesnou a duševní pohodu dítěte, která je velmi potřebná a účinná pro navození pocitu klidu, bezpečí a radosti.  Také rozvíjí motoriku, navazuje správný rytmus střídání zátěže a odpočinku, vyrovnává svalové napětí, zklidňuje hyperaktivitu…

Naučíte se:

 • jak posilovat pouto lásky a důvěry rodiče s dítětem.
 • jak rozumět signálům a podnětům těla dítěte.
 • jak pomoci dítěti lépe a déle spát.
 • jak ulevit dítěti od větrů a bolestí bříška.
 • jak zbavit dítě zácpy.
 • jak stimulovat neurologický vývoj dítěte

U větších dětí vás naučím, jak s nimi pracovat, aby vydrželi masáž a abyste je zaujali. Naučím vás hry a říkanky, které se dají využít při masážích. Pokusím se vám vysvětlit základní potřeby vašeho dítěte z hlediska waldorfské pedagogiky.

30 min / 300 Kč
50 min / 500 Kč

VÝUKA – 5 lekcí (každá 50min) / 2000 Kč – v ceně je výuka masážních tahů s říkankami a pomocí her, poradenství a písemný materiál

TĚHOTENSKÁ MASÁŽ

Pokud trpíte v těhotenství takovými bolestmi zad, že už nemůžete ani spát, otékají Vám nohy i prsty na rukou, tak neváhejte a zajděte si na těhotenskou masáž!

Tato masáž ulevuje bolestem zad a hlavy, pomáhá proti otokům končetin, nevolnostem a dalším těhotenským obtížím. Masáže pro těhotné usnadňuje adaptaci na změny v těle matky a pomáhá odstranit únavu a stres. 

Jedná se o naprosto bezpečnou techniku, která přináší fyzické i emocionální uvolnění těhotným maminkám. V těhotenství je tato masáž skutečným balzámem. Přijďte se uvolnit, uvolnit přetěžovaná záda, uvolnit zatížené nohy, ulevit oteklým nohám a rukám, zjemnit a zpružnit pokožku. Tato výrazně uvolňující masáž předchází také křečím a striím.

Pravidelná masáž usnadňuje průběh těhotenství i porodu a Vaše miminko ji vnímá jako velmi příjemný podnět. Masáž se doporučuje až od 4 měsíce těhotenství a při dodržení určitých zásad se můžete celkově příjemně uvolnit. Doporučuje se opakovat nejlépe jednou týdně.

50 min / 600 Kč

MASÁŽE A PORADENSTVÍ

PRO RODIČE S DĚTMI

V rámci své dřívější práce v Denním stacionáři Šimon jsem prošla mnoha školeními, kurzy a výukami podpůrných terapií, které jsem využívala pro naše klienty s různým postižením. Asi nejvíce mně ovlivnila chirofonetika, Rytmický trénink (RMTi) a také studium waldorfské pedagogiky. Metoda RMTi vychází z neurovývojové terapie. 

Pracovala jsem také s dětmi a dospělými klienty s různým kombinovaným postižením či autismem a můžu se s vámi podělit o to, jak lze v postupných krocích podporovat vývoj dítěte tak, aby se snadněji mohlo začlenit do života. 

V rámci ošetření vám mohu nabídnout Chirofonetiku ( více www.chirofonetika.cz ) nebo tzv. Rytmický trénink (více www.movementcentrum.cz ), tato technika kombinuje jemné rytmické pohyby s technikami hloubkové reflexní integrace.

Chirofonetika je velmi individuální metoda masážního ošetření, která je jemná, nenásilná a využívá toho nejlidštějšího, a to je dotek a řeč. I když byla chirofonetika vyvinuta na podporu řeči, jde ji využít na jakékoliv problémy, se kterými klient přichází. Jde o jemnou a příjemnou prožitkovou metodu, dětmi dobře přijímanou.

Postupy stimulací vývoje u dětí vycházející ze základů waldorfské pedagogiky, jsem získala na waldorfských seminářích v Ostravě, Praze i při své měsíční stáži v Německu.

 

U DĚTÍ POMÁHÁ CHIROFONETIKA ZEJMÉNA PŘI:

 • specifických poruchách učení
 • poruchách řečí – když klasická logopedie nepomáhá
 • při různých tělesných postiženích, např. v rámci ošetření při DMO
 • podpoře vývoje dítěte
 • při strachu i nekliduv případěch autismu, epilepsie, hyperkinetického syndromu
 • problémech s dýcháním a jiných podobných indikacích.

U dětí s kombinovaným postižením či autismem lze v postupných krocích podpořit vývoj dítěte tak, aby se snadněji mohlo začleňovat do života. 

V mém podání zaučím rodiče či doprovodnou osobu, která pak vybrané masážní tahy provádí v domácím prostředí v pravidelném čase. V rámci ošetření si provedu vlastní diagnostiku klienta, doplním o různá pomocná cvičení a prstové nebo tělesné hry a naučím doprovodnou osobu příslušné hláskové řady. Celé ošetření doma potom netrvá více než 15- 20 minut. A to ideálně v intervalu 6x v týdnu masáž a den přestávku. A to celé v rámci jedné terapeutické řady provádíme šest týdnů.

S terapeutem probíhají konzultace přibližně jednu hodinu nejméně jednou za měsíc. Většinou po třech měsících provedeme vyhodnocení terapie. Výsledky někdy překvapí, ale někdy musíme čekat delší dobu, než vidíme pozitivní výsledky těchto masáží.

Pro rodiče a děti tyto masáže přinášejí ještě další výhody. Dítě získá pravidelný individuální čas pro sebe, který mu rodiče věnují svými jemnými doteky. Tohle samo o sobě je už pro dítě léčivé a spolu s příjemnou masáží pohladí jeho strádající duši.

VÍCE INFORMACÍ O TOM, JAK PROBÍHÁ CHIROFONETICKÉ OŠETŘENÍ NAJDETE ZDE.

VYTVOŘENÍ VLASTNÍ DIAGNOSTIKY – jednorázová cena / 500 Kč – zpracování diagnostických dat, ze kterých budeme čerpat potřebné informace k sestavení hláskových řad

JEDNOTLIVÉ KONZULATACE VČETNĚ OŠETŘENÍ 50 min / 700 Kč

CO ŘÍKAJÍ O MASÁŽÍCH KLIENTI?

Budu ráda za každý Váš podnět, připomínku a zpětnou vazbu. Podělte se o svoje zkušenosti i s ostatními a napište mi! 

Maruška se zajímá o celého člověka. Stále na sobě pracuje, je fundovaná, laskavá, umí ulevit od bolesti těla i duše. Její rady a zkušenosti jsou naprosto úžasné. Já jí děkuji za úlevu zad a za mnohá a mnohá poznání při našich rozhovorech. Neváhejte a Marušku navštivte, nebudete litovat! Maruško, přeji Ti spokojené klienty a ať je jich co nejvíc!!!

Jana Poláková

Několik let mě trápila bolest levé ruky. Byla jsem na masáži u Marušky, která mi mimo jiné poradila dva jednoduché cviky. Od té doby mám od bolesti pokoj.

Katka Mařáková

Maruška je výborná masérka, která své práci opravdu rozumí a dělá ji dobře a s láskou. Masáž je vždy velice efektivní a příjemná. Naladí se vždy na to, co zrovna potřebuji. A kromě odborné masáže dostanu i velmi cenné rady. Její služby mohu doporučit každému, koho trápí nějaké neduhy těla i duše. Ale také v případě, že si potřebujete „jen“ odpočinout, uvolnit se a načerpat novou energii. Je to úžasný zážitek pro tělo i duši. Z její práce je cítit, že ji dělá srdcem a s přáním svým dotykem pomáhat. Odcházet budete určitě s pocitem, že se rádi vrátíte.

Bára

OBJEDNEJTE SI TERMÍN MASÁŽE

tel: 608 611 714

masaze.chirofonetika@gmail.com

Najdete mě i na Facebooku 

Masáže probíhají ve velmi příjmném prostředí mého soukromého studia  v Jeseníku v ulici Kostelní 160/1 ( první patro).
Pokud se mi nemůžete dovolat, právě se věnuji některému z klientů. Opakujte prosím volání později, popřípadě kontaktujte smskou. Děkuji za pochopení.